Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 dieną gimnazijoje paminėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos žibintas.  Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą. Todėl šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį. Su mokiniais  kalbėjome ne tik apie Tolerancijos žodžio prasmę, bet ir apie toleranciją vienas kitam, kitai tautai, kultūrai, religijai ar rasei, apie jausmus, kaip draugiškumą galima rodyti kitiems. Mokiniai ir priešmokyklinės, ikimokyklinių grupių ,,Bitutės“ ir ,,Boružėlė“ vaikučiai sukūrė savo įsivaizduojamus tolerancijos žibintus.
Dėkoju visiems dalyvavusiems už kūrybiškumą ir nuoširdų įsitraukimą. Juk kuo daugiau mes žinosime apie toleranciją, jos reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

Socialinė pedagogė metodininkė   Ilona Balkuvienė