Projekty

Gimnazjum w Trokach bierze udział w realizacji IX etapu projektu dopasażenia szkół oraz grup przedszkolnych przy szkołach w 2022 roku. IX etap projektu jest finansowany przez Fundację ,,Pomoc Polakom na Wschodzie” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej.
W ramach projektu, na wsparcie bieżącej działalności Gimnazjum w Trokach, zostały przyznane środki o wartości 6684,81 Euro. Gimnazjum dokonało zakupu wyposażenia uzupełniającego do pomieszczeń szkolnych, a mianowicie: szafek szkolnych metalowych oraz zestawu mebli kuchennych.

Wsparcie dla Gimnazjum w Trokach

„Bon Pierwszaka” i „Bon Maturzysty”

1 września br. uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum w Trokach otrzymali wyprawki szkolne, które dofinansowała Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
Podczas inauguracji nowego roku szkolnego 2022/2023 uczniowie otrzymali piękne, współczesne, barwne plecaki z przyborami szkolnymi.
W listopadzie br. ośmioro wychowanków klasy pierwszej Gimnazjum w Trokach otrzymało wsparcie finansowe w ramach realizacji projektu „Bon Pierwszaka”, czyli jednorazowe stypendium finansowe w wysokości 470 złotych. Siedemnaścioro uczniów klasy maturalnej otrzymało w ramach realizacji projektu „Bon Maturzysty” w wysokości 1000 złotych.
Jest to ogromna pomoc i wsparcie rodzinom, których dzieci uczęszczają do polskiego Gimnazjum w Trokach.
Dyrekcja, grono pedagogiczne i rodzice uczniów składają najserdeczniejsze podziękowanie Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i ,,Macierzy Szkolnej” za „Bony Pierwszaka i Maturzysty”.