Gimnazija

Trakų gimnazija yra bendrojo lavinimo mokykla, teikianti išsilavinimą lenkų, rusų kalbomis. Tėvams pageidaujant mokymas, išskyrus gimtąją kalbą, gali vykti valstybine kalba.

Atlikti vidaus remonto darbai

2017 metų lapkričio – gruodžio mėnesiais Trakų gimnazijoje buvo atlikti vidaus remonto darbai t.y. suremontuoti IKT kabinetas, laiptinė,  koridorius,  WC prie sporto salės, rūbinės, dušai bei socialinio pedagogo kabinetas. Projektą finansavo draugija „Wspólnota Polska“ (Lenkija) bei Trakų rajono savivaldybė.

Stowarzyszenie ,,Wspólnota Polska” wspiera Gimnazjum w Trokach

Od listopada miesiąca br. cała społeczność Gimnazjum w Trokach cieszy się z wykonanych prac remontowych w pracowni informatyki i klatki schodowej przy pracowni, gabinetu pedagoga socjalnego, szatni dla dziewcząt z węzłem sanitarnym, szatni dla chłopców z węzłem sanitarnym, gabinetu nauczyciela wychowania fizycznego, korytarzu do sali gimnastycznej.
Uczniowie mają możliwość korzystania z uporządkowanych, jasnych i estetycznych szatni z węzłami sanitarnymi. Pedagog socjalny ma ciepły i miły gabinet, w którym odbywają się spotkania z uczniami i ich rodzicami. W pracowni informatycznej uczniowie mają możliwość kształcenia swych umiejętności oraz uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne. Z remontu klatki schodowej cieszą się uczniowie i rodzice nie tylko dzieci starszych, jak również rodzice przedszkolaków ze względu na spełnione odpowiednie warunki bezpieczeństwa. Gabinet nauczyciela wychowania fizycznego stał się bardziej jasny i przytulny, w nim nauczyciel czuje się dobrze. Korytarz do sali gimnastycznej jest bardziej przestronny, wygląda reprezentacyjnie. Nas wszystkich cieszy jakość wykonanych prac, wybór odpowiednich materiałów, kolorów oraz uwzględnienie wszystkich norm i zasad higieny oraz bezpieczeństwa pracy.
Największą radością jest dla nas poczucie, iż młodzież czuje się u nas dobrze i bezpiecznie. Patrząc
z perspektywy czasu, możemy pochwalić się, że siła naszego gimnazjum tkwi w tym, iż dyrekcja, uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami, nauczyciele oraz pracownicy obsługi gimnazjum tworzą razem zgrany zespół, którego dążenia ukierunkowane są przede wszystkim na jeden cel: rozwój i edukację młodych ludzi, pragnących zdobywać wykształcenie właśnie w Gimnazjum w Trokach. Temu sprzyja współpraca ze Stowarzyszeniem ,,Wspólnota Polska”. Dzięki pomocy rodaków z Polski placówka zmienia się nie do poznania. Społeczność gimnazjum jest wdzięczna wiernym przyjaciołom za troskę. Przecież dzięki wsparciu „Wspólnoty Polskiej” Gimnazjum w Trokach nabrało odpowiedniego splendoru i stało się placówką konkurencyjną względem innych placówek.