Žemės diena

Per Žemės dieną Trakų gimnazijos mokiniai aplankė žirgyną „Laimos žirgai, kuris yra Būdos kaime. Žirgyno savininkė Laima papasakojo jiems apie darbą ir elgesį su žirgais. Mokiniai pavaišino žirgus morkomis. Grįžtant jaunimas aplankė  Angelų kalvą.

Filmas

Dzień Ziemi 2023 w ,,Laimos žirgai”

Największe międzynarodowe  święto  ekologiczne ,,Dzień Ziemi” uczniowie Gimnazjum w Trokach wraz z paniami Beatą Bagdevičienė i Terezą Artamonową uczcili w stadninie koni ,,Laimos žirgai”, która znajduje się w rejonie trockim, we wsi Buda. Pani Laima Martynavičienė, właścicielka stadniny i trenerka jazdy konnej zapoznała uczniów z zasadami chowu i pielęgnacji koni, pokazała stajnie i boksy, opowiedziała o możliwościach nauki jazdy konnej dla każdego ucznia. Uczniowie na spokojnie i z radością mieli okazję nakarmić zwierzęta smakołykami. Wycieczka była bardzo udana. Panie i uczniowie spędzili miło czas, jednocześnie pogłębiając swoją wiedzę na temat zwierząt hodowlanych.                                                                                           W drodze powrotnej do gimnazjum odwiedziliśmy Wzgórze Aniołów.