Kolejna studniówka za nami

Kolejna studniówka za nami, 10 lutego bawiła  się młodzież w  Gimnazjum  w Trokach. Bal studniówkowy to wydarzenie wpisane  w tradycję szkoły.
Na imprezę  przybyli nauczyciele , wychowawcy , rodzice , goście i oczywiście ci , którzy już za sto dni przystąpią do egzaminu dojrzałości.
Tego wieczoru odłożono na bok wszelkie troski  i zmartwienia. Okres przed studniówką był niezwykle stresujący. Szczególnie odczuły to maturzystki, które musiały zdążyć przygotować swoją kreację studniówkową.
Przygotowania do studniówki zaczęły się tak naprawdę jeszcze w grudniu, kiedy wszystko trzeba było zaplanować. Studniówka – piękna , pilnie przestrzegana tradycja klas 11 – 12. Zgodnie z wieloletnią tradycją, to jedenastoklasiści mieli najwięcej pracy, bo szykowali święto swoim starszym kolegom.
Studniówka to zawsze jest  wzruszenie. Najbardziej wzruszającym momentem jest polonez. ,, …Za Podkomorzym szereg w pary się gromadzi ; Dano hasło, zaczęto taniec – on prowadzi …’’. Tak opis poloneza rozpoczyna Adam Mickiewicz w ,, Panu Tadeuszu’’ i  tak w ten wieczór, 10 lutego , młodzież ruszyła do poloneza.
12 lat uczniowie zdobywali wiedzę , pracowali, by osiągnąć wymarzony cel . Oficjalną część studniówki rozpoczął dyrektor gimnazjum Marian Kuzborski. Jego słowa skierowane do maturzystów dodały im otuchy i nadziei.
Program artystyczny uczniów klasy jedenastej obfitował w humorystyczne występy oraz przepowiednie.
Młodzież także przedstawiła program z fraszkami opisującymi szkolne życie maturzystów . Każdy dwunastoklasista otrzymał upominki , karykatury. W sposób żartobliwy były przedstawione pewne minusy i wady uczniów  . Cały program był przyszykowany pod hasłem ,, Mistyka’’.
Z ust maturzystów płynęły  podziękowania nauczycielom , dyrekcji , klasowym wychowawcom oraz rodzicom za trud i pomoc. Nie zabrakło części artystycznej , przygotowanej przez maturzystów , z kolei został zaprezentowany  żartobliwy film o przyszłości  dwunastoklasistów. Dziękując za wspaniałe chwile tego wieczoru , maturzyści przekazali  jedenastej klasie testament i razem złożyli przysięgę oraz wspólnie zaśpiewali piosenkę.