Vilniaus senamiestis – tai ypatinga vieta

Vilniaus senamiestis – tai ypatinga vieta, kurioje kiekvienas apsilankęs atras kažką unikalaus. Sausio 24 dieną Trakų gimnazijos IIIG klasės mokiniai išsiruošė  į sostinę paieškoti vėlyvųjų viduramžių pėdsakų. Kelionė prasidėjo nuo Aušros Vartų gatvės.  Čia jaunimas aplankė Švč. Trejybės graikų apeigų katalikų bažnyčią, kurią pastatė Konstantinas Ostrogiškis po pergalės Oršos mūšyje. Vėliau užsuko į Šv. Dvasios ortodoksų vienuolyno katedrą, kurioje palaidoti trys Vilniaus kankiniai. Jie buvo nužudyti dėl politinių motyvų valdant Algirdui. Tada mokiniai pajudėjo link Vilniaus universiteto rūmų ir bibliotekos, kuri buvo įkurta 1570 metais ir iki šių dienų turi autentiškų to laikmečio vietų. Paskutinė aplankyta vieta buvo Bernardinų architektūrinis ansamblis – gotikos šedevras Vilniaus širdyje. Mokiniai turėjo galimybę aplankyti patalpas, kur retas užsuka. Kelionė pavyko, nes jaunimas atrado kažką išskirtinio ir reikšmingo!