Išvyka į Europos namus Vilniuje

Europos Sąjungoje jaunimas yra viena iš prioritetinių sričių. Atsižvelgiant į tai, Trakų gimnazijos mokiniai nusprendė aplankyti Europos namus Vilniuje ir sužinoti daugiau. Sausio 23 d. IG ir IIG klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kur susipažino su ES teikiamomis galimybėmis jaunimui. Jiems buvo papasakota Europos Sąjungos istorija bei tikslai. Taip pat paaiškinta, kokiose programose jie gali dalyvauti. Jaunimas aktyviai dalyvavo paruoštoje veikloje, o Europos Sąjungos dėlionę surinko per 3min. Turėdami laisvo laiko mokiniai grožėjosi Vilniaus senamiesčiu ir nuostabia Šv. Kazimiero bažnyčia.  Tai pirmoji baroko bažnyčia Vilniuje.

Wycieczka do Domu Europejskiego w Wilnie

Młodzież, jej cele i ich promowanie jest jednym z obszarów priorytetowych w Unii Europejskiej. Ażeby zdobyć więcej wiedzy o  strategii UE na rzecz młodzieży, uczniowie klas I i II gimnazjalnych postanowili odwiedzić Dom Europejski w Wilnie. Wyjazd miał miejsce 23 stycznia br. Gimnazjaliści poznali historię, geografię i cele UE, zdobyli informację o programach międzynarodowych, w których mogą uczestniczyć. Z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach edukacyjnych o możliwościach, jakie UE daje młodym ludziom.  Uczniowie odnieśli sukces w układaniu puzzli Unii Europejskiej, które  ułożyli w 3 minuty! Po wyjściu z Domu Europejskiego, a pogoda dopisywała, udaliśmy się na spacer po starówce wileńskiej.  Przy Kościele św. Kazimierza – pierwszym barokowym kościele w Wilnie, odbyliśmy sesję zdjęciową.