Trakų gimnazijoje įvyko Rugsėjo 1-osios šventė.

Vėl atsiveria durys į atradimų kupiną žinių pasaulį.
Ką rasime jame, ko ieškosime?
Visi turime ypatingą pašaukimą – branginti dabartį,
Kasdien būti savo ateities architektais..

Trakų gimnazijoje įvyko Rugsėjo 1-osios šventė. Šventėje dalyvavo garbingi svečiai:
Jolanta Abucevičienė – Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė,
Kęstutis Vilkauskas  – Lietuvos Respublikos Seimo narys, kultūros komiteto narys,
Tadeuš Tučkovski – Trakų rajono tarybos narys,
Teresa Solovjova – Trakų rajono tarybos narė,

Mieli mokiniai, tėveliai, mokytojai ir kiti gimnazijos bendruomenės nariai,
linkime sėkmės, kūrybiškumo, atsakomybės, stiprybės, entuziazmo, kuris reiškia nuoseklų darbą, tikėjimo kiekvieno mokinio galiomis.
Šventės metu vyravo puiki nuotaika. Gera pradžia, o gera pradžia pusė darbo. Tad linkime visiems džiugių, darbingų, saugių ir prasmingų 2022/2023 mokslo metų!

1 września to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, ale też Dzień Nauki i Wiedzy – początek nowego roku szkolnego.
Uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na uroczystym apelu. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitał pan dyrektor Marian Kuzborski, który zwrócił się do uczniów z życzeniami, by czuli się w szkole dobrze, bezpiecznie, chętnie otwierali umysły na nową wiedzę, pogłębiali z zapałem umiejętności i zdobywali jak najwyższe lokaty w konkursach i zawodach.
Życząc wszystkim zapału do nauki oraz owocnej pracy, uczniów i nauczycieli pozdrowili również goście:
Jolanta Abucevičienė – dyrektor administracji samorządu trockiego,
Kęstutis Vilkauskas – poseł na sejm Republiki Litewskiej,
Tadeusz Tuczkowski, Teresa Sołowjowa – radni samorządu rejonu trockiego,
Imprezę prowadzili uczniowie klas IVG, IIIG – Paulina Podgajska, Daniel Abucewicz, Karolina Kašėtaitė, Adrija Sofija Lapinskaitė.
Od Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie pierwszoklasiści otrzymali wyprawki szkolne, natomiast od uczniów klasy IVG oraz od Samorządu rejonu trockiego – upominki. O godz. 10 odbyła się Msza św. w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Trokach.
Wspólnota gimnazjum dołączyła się też do akcji charytatywnej „Wspólny Kwiatek dla Hospicjum” i 1 września zamiast kwiatów złożyli ofiarę na rzecz Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki.
Drodzy Uczniowie, dla niektórych z Was ten Dzień Nauki i Wiedzy jest pierwszym, dla niektórych ostatnim. Ale zostanie w pamięci dla każdego. Niech kolejny piękny rok spędzony w szkole przyniesie wyjątkowe chwile, przyjaźń, pierwszą miłość i możliwość osiągnięcia celu. Uczcie się i zdobywajcie wiedzę tak, jakbyście pełną piersią czerpali powietrze.