Renginys skirtas Adomo Mickevičiaus 221- osioms gimimo metinėms paminėti

Gruodžio 20 dieną Trakų gimnazijoje vyko renginys, skirtas Adomo Mickevičiaus 221- osioms gimimo metinėms paminėti. Šia proga mūsų gimnazijos mokiniai paruošė daug įdomių pasirodymų. Susirinkusieji aktų salėje turėjo galimybę išgirsti įvairių Adomo Mickevičiaus kūrinių ištraukas, pamatyti inscenizacijas bei pasiklausyti mokinių dainuojamų dainų. Skambant Adomo Mickevičiaus posmams bei polonezui, salėje tvyrojo pakili nuotaika.
20 grudnia, społeczność Gimnazjum w Trokach oraz liczne grono gości z Legionowa: przedstawiciele wspólnoty ,, Rodzina Pielgrzymkowa” na czele z panią Elżbietą Kaczyńską oraz uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 8 miały niecodzienną możliwość podróżowania poprzez poezję i muzykę do epoki Romantyzmu.
Impreza poświęcona twórczości Adama Mickiewicza stała się już piękną tradycją w Gimnazjum w Trokach. Celem tej imprezy jest zachęta i zmotywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy literatury i kultury polskiej.
W ten dzień upamiętniliśmy 221 rocznicę urodzenia wieszcza literatury polskiej- Adama Mickiewicza. Widzowie mieli możliwość wysłuchania wielu wierszy deklamowanych przez uczniów naszego gimnazjum. Także oglądaliśmy przedstawienie teatralne ,, Pani Twardowska” oraz inscenizacje do bajek Mickiewicza. Uczniowie wykazali swoje umiejętności teatralne. Przy dźwiękach poloneza, w podniosłej atmosferze poezji, w sali panował nastrój tamtych lat.