Jasełka Bożenarodzeniowe

19 grudnia w gimnazjum z bożenarodzeniowym przesłaniem  wystąpili uczniowie klas 1-4 prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. W pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, o którą zadbała s. L. Kwidzińska,  uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach  przedstawili sceny narodzin Chrystusa.
Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role w inscenizacji, śpiewali kolędy i pastorałki, tańczyli poloneza.  Całość przedstawienia została przygotowana pod kierownictwem pań R. Strazevičienė, I. Markowskiej, T. Mikońskiej, A. Pucz, a oprawę muzyczno – taneczną przygotowały panie I. Bujnowska oraz O. Bagdonavičiūtė. Jasełka w wykonaniu dzieci, wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa od kolegów, nauczycieli, rodziców za piękne wykonanie przedstawienia. Ksiądz Rimas Kalmatavičius oraz dyrektor Marian Kuzborski życzyli wszystkim wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. W atmosferze pełnej życzliwej radości wszyscy podzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Spotkania opłatkowe i jasełka szkolne pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.