,, Literatūriniai skaitymai”

Rugsėjo 6 d. mūsų gimnazijoje jau aštuntą kartą vyko tradicinis renginys ,,Literatūriniai skaitymai”. Šia akciją nuo 2012 metų organizuoja Lenkijos Respublikos prezidentas.

Šiais metams dalyviams buvo pasiūlyta skaityti aštuonis apsakymus. Tai rinktiniai lenkų literatūros kūriniai, skatinantys susimąstyti apie lenkų tautiškumą bei žmogaus ryšį su visuomene.

Renginio pradžioje gimnazijos bendruomenė žiūrėjo filmą, supažindinantį su pozityvizmo epocha, kurioje buvo parašyti kūriniai. Po filmo visi su malonumu klausėsi raiškiai skaitomų apsakymų ištraukų. Visų klasių mokiniai noriai ruošėsi ir dalyvavo renginyje.

,,Narodowe Czytanie“

6 września 2019 r. w murach Gimnazjum w Trokach odbyło się kolejne już ósme ,,Narodowe Czytanie”. Akcja ,, Narodowe czytanie” organizowana jest przez prezydenta RP od 2012 roku.

W tym roku wszystkim uczestnikom akcji zaproponowano ,,Osiem nowel na ósme Narodowe Czytanie”. Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

Na początku imprezy społeczność szkolna miała możliwość przybliżenia epoki- Pozytywizm poprzez film. Uczniowie naszego gimnazjum wspólnie przeczytali fragmenty ośmiu nowel, które pozostawiły w umysłach młodych czytelników niezapomniane wrażenia.