1–ojo skambučio šventė

Rugsėjo pirmoji – nuostabi šventė Trakų gimnazijoje. Šiais metais šventėje dalyvavo mokiniai, tėvai, mokytojai, Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai Kęstutis Vilkauskas ir Tadeuš Tučkovski. Šventės dalyvius sveikino gimnazijos direktorius Marian Kuzborski. 1 klasės mokiniai deklamavo eilėraščius, o vienuoliktokai linkėjo gerų mokslo metų mokiniams bei mokytojams.

Skończyły się wakacje, nadszedł czas rozpoczęcia kolejnej przygody edukacyjnej.

2 września w Gimnazjum w Trokach odbył się uroczysty apel, inaugurujący nowy rok szkolny.

Uroczystość zgromadziła uczniów, nauczycieli, rodziców oraz radnych samorządu rejonu trockiego Tadeusza Tuczkowskiego i Kęstutisa Vilkauskasa. Goście serdecznie przywitali wszystkich, życząc owocnego i twórczego roku szkolnego.

Dyrektor gimnazjum Marian Kuzborski ciepło przywitał wszystkich zgromadzonych. Szczególnie imponujące i trafne słowa skierował do pierwszoklasistów oraz uczniów klasy IV gimnazjalnej, życząc im, aby zawarli nowe przyjaźnie, mogli rozwijać i kształcić swe umiejętności.

Zabrzmiał kolejny pierwszy dzwonek, który zaprosił wszystkich uczniów do pracy.