Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena

Gimnazijos mokiniai ir mokytojai šią dieną paminėjo Kernavėje. Šis kultūrinis rezervatas nuo 2004 metų yra UNESCO Pasaulio paveldo sąraše. Mokiniai suprato, kad Žemę turime vieną, ją privalome saugoti, tausoti ir puoselėti.

20 marca – Światowy Dzień Ziemi

20 marca obchodzimy niezwykłe wydarzenie – ,,Światowy Dzień Ziemi”.  Właśnie w tym dniu szczególnie przypominamy uczniom naszego gimnazjum, jak naprawdę musimy troszczyć się o naszą Ziemię. Na lekcjach geografii i matematyki uczniowie tworzyli plakaty, uczestniczyli w wiktorynie o Ziemi, a 19 marca panie Łucja Gryniewicz i Tereza Artamonowa zorganizowały wyjazd do Kiernowa. Zwiedzając historyczno – archeologiczny rezerwat, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na swoją wyjątkową wartość, uczniowie zwiedzili pięć wspaniałych grodzisk, które stanowią jedną z największych na świecie ekspozycji archeologicznych pod czystym niebem. Uczniowie weszli na górę, przedstawiając dzieje dawnych czasów i myśląc o tym, jak piękne są miejsca, o które musimy zadbać.