Susitikimas – edukacija ,,Matau kitaip”

Vasario 27 dieną  mūsų gimnazijoje svečiavosi Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos ,,Guboja” atstovės  su švietėjišku projektu ,,Už teisę kurti ir būti savimi”. Mokinius su neregio pasauliu supažindino ir edukacinį užsiėmimą ,,Matau kitaip” jiems vedė Vaida Butautaitė – Sankovskaja. Per edukaciją mokiniai suvokė, kad žmonės su regos negalia yra tokie patys kaip ir visi, mylintys ir trokštantys būti mylimi, pilni vilčių ir svajonių, tik jie nemato. Jaunimas  sužinojo, kas yra brailio raštas, kaip spausdinama su brailio rašto mašinėle, bandė perskaityti, ką jiems parašė Vaida brailio raštu, vartė brailio rašto knygą. Ji parodė priemones, kurias naudojant yra palengvinamas neregio gyvenimas: kalbantis telefonas, baltoji lazdelė, kelio ženklai. Mokiniai užrištomis akimis bandė pažinti neregio pasaulį taip, kaip jie jį mato, skaičiavo monetas. Po neįprasto, šilto susitikimo su Vaida Butautaitė – Sankovskaja mokiniai liko sužavėti viešnios optimizmu, gebėjimu įžvelgti gyvenimo spalvas tamsoje. Dėkojame Vaidai, Jadvygai ir Margaritai už gyvenimiškąją patirtį.

Socialinė pedagogė Ilona Balkuvienė