Lenkijos Nepriklausomybės 105 metinių minėjimas

16 listopada w Gimnazjum w Trokach, w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie oraz nauczyciele oddali hołd wszystkim tym, dzięki którym 11 listopada 1918 roku stał się jednym z najszczęśliwszych dni polskiego narodu.
Od samego rana w szkole odczuć można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 12-ej w pięknie i oryginalnie udekorowanej auli. Uczniowie przedstawili historię państwa polskiego w drodze do niepodległości. Młodzi tancerze wykonali tańce. W słowach utworów muzycznych i wierszy uczniowie przypomnieli długą drogę Polski do upragnionej wolności . To była prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu . Wykonawcy stworzyli odświętny nastrój. Miejmy nadzieję , że takie imprezy jak ta, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Polską, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.