Rozstrzygnięcie konkursu różańcowego

Filmik

W Gimnazjum w Trokach został rozstrzygnięty konkurs różańcowy, który w tym roku poświęcony był 30-tej rocznicy wizyty św. Jana Pawła II na Litwie.
Celem konkursu było pobudzenie dzieci do większego zamiłowania do modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów. Dzieci, uwzględniając symbole papieskie, mogły wykonać różaniec dowolną metodą i z dowolnego materiału. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich chętnych uczniów naszego gimnazjum.
Do konkursu zgłoszono kilkadziesiąt prac. Komisja w składzie p. Marian Kuzborski – dyrektor, p. Wincenta Dziugiewicz – wicedyrektor oraz p. Wiktoras Włas – nauczyciel jęz. litewskiego ocenili i nagrodzili najciekawsze prace.

I miejsce : Jakub Kurmin kl.2, Iulija Teriaeva kl.4;
II miejsce : Aurelija Kurmin kl.4, Fabian Bosak kl.2;
III miejsce: Patricija Molevičiūtė kl.4, Adrian Veromej kl.3.

I miejsce: Paulina Seliava kl.7;
II miejsce: Małgorzata Bosak kl.7;
III miejsce: Emilian Bosak kl.5.

Klasy I-IV gimnazjalne

I miejsce: Agata Kurmin kl. IG;
II miejsce: Gabriel Bosak kl. IIG;
III miejsce: Anna Teriaeva kl. IIG.

Wyróżnienia otrzymali :

Augustyn Bortkevičius kl.3;
Adam Vaškevič kl.3;
Milana Kirjaček kl.3.

Gorące podziękowania za pomoc w organizacji konkursu pragniemy skierować do ks. Leszka Kryża, dyrektora Fundacji Pomoc Kościołowi na Wschodzie z Warszawy, do p. Roberta Więckowskiego, prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa z Warszawy oraz do prywatnych sponsorów z Polski.

Bóg zapłać!
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.
Szczęść Boże!

Autorka artykułu s. Lucyna Kwidzińska