Birželio 9 – 16 dienomis Trakų gimnazijoje vyko vasaros poilsio stovykla socialiai remtinų šeimų vaikams „Jaunieji tyrinėtojai“, kurią finansavo Trakų rajono savivaldybė ir Trakų gimnazija. Stovyklos tikslas – organizuoti mokiniams patrauklią, turiningą, aktyvią ir prasmingą veiklą atostogų metu, kuri skatintų jų kūrybiškumą, saviraišką, iniciatyvumą.
Stovyklautojai aplankė Vilniaus universiteto Kairėnų botanikos sodą, grožėjosi Belmonto gamta, tvarkė Trakų miesto ežero pakrantes, stebėjo grybo auginimą iš mielių. Vaikai lankėsi Vilniaus baldų gamykloje, kur buvo supažindinti su baldų gamybos procesu. Paskutinę stovyklos dieną mokinių laukė staigmena – picų gaminimo edukacija.
Per šį trumpą laiką ugdytiniai įgijo žinių apie gamtą, išmoko ją saugoti ir branginti, linksmai bei turiningai praleido laiką su draugais.
Visiems linkime smagių atostogų!

Czas na odpoczynek

Letnie wakacje to czas na odpoczynek, samokształcenie i przygodę. W dniach 9 – 16 czerwca uczniowie klas początkowych  mieli okazję zanurzyć się w nurt tego pięknego okresu, przebywając na obozie odpoczynkowo – naukowym.
Obóz letni pt.: „Młodociani badacze“, został sfinansowany przez Samorząd rejonu trockiego oraz Gimnazjum w Trokach.  Celem obozu było doskonalenie kompetencji poznawczych w zakresie nauk przyrodniczych, zapewnienie dzieciom bezpiecznego wypoczynku, dostarczenie miłych wrażeń. Cały tydzień był bardzo aktywny i obozowicze nie mieli czasu na nudzenie się. Każdy kolejny dzień obozu dostarczał dzieciom wiele miłych emocji i wrażeń. Odbywały się różne konkursy, zajęcia edukacyjne, eksperyment ,,Jak rosną drożdże”, akcja sprzątania brzegów jezior trockich i oczywiście, wycieczki.  Obozowicze zwiedzili zakład mebli ,,Vilniaus baldai“ w rejonie wileńskim, podziwiali piękno przyrody na Belmoncie i wśród kolorowych rododendronów, różnobarwnych irysów, piwonii oraz róż zapoznali się z  różnorodnością roślin w Ogrodzie Botanicznym w Kojranach. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest ochrona przyrody i dbanie o nią. Na zakończenie obozu na dzieci czekała miła niespodzianka – warsztaty „Wypiekanie pizzy“.

Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych i słonecznych wakacji!