Užgavėnių šurmulys

Vasario 21 dieną ikimokyklinėse bei priešmokyklinėje grupėse nuo pat ryto vyravo Užgavėnių šurmulys. Vaikai gamino kaukes ir vijo žiemą iš kiemo. Visi šoko, žaidė, dainavo, kepė blynus, bei vaišinosi pagamintais skanumynais. Taip vaikai susipažino su Užgavėnių papročiais ir tradicijomis.

Poznawanie i kultywowanie tradycji to ważny element wychowawczy. We wtorek, 21 lutego, wychowankowie grup przedszkolnych i wczesnoszkolnej głośno i wesoło obchodzili „Zapusty”. Dzieci wraz z paniami miały okazję wykonać, a następnie przyozdobić, nieodłączny element zabawy zapustowej, maski. Bawiąc się i tańcząc pożegnaliśmy zimę. Na zakończenie uroczystości wszyscy mogli skosztować faworków, blinów, pączków przygotowanych przez dzieci.
Starsi ludzie mówili, że ,,Zapusty“ trzeba świętować koniecznie, bo ci, którzy tego nie robią, w ciągu całego roku nie mogą obronić się od nieszczęść.  W domach naszych wychowanków na pewno zagości szczęście. Taka zabawa pozostanie na długo w pamięci dzieci.