Projektas: Kritinis mąstymas ir saugus naudojimasis medijomis.

Sausio 26 d. Trakų gimnazijos 8 klasės mokiniai dalyvavo septintose dezinformacijos atpažinimo medijose dirbtuvėse, kurios įvyko Trakų kultūros rūmuose. Dirbtuvės rengiamos bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentu. Kartu su jo analitikais dirbtuvių dalyviai leidosi į nepamirštamą dezinformacijos laboratoriją, kur buvo įgalinti atpažinti dezinformaciją ir kitas manipuliacijos apraiškas bei įgijo svarbių įgūdžių, kaip saugiai naudotis medijomis.

Dalyvaujant projekto veiklose dalyviai įgijo teorinių ir praktinių žinių apie dezinformaciją ir netikras naujienas, jų naudojimo motyvus ir keliamą žalą asmeniui, visuomenei bei valstybei. Mokiniai išugdė skaitmenines kompetencijas kritiškai vertinti ir analizuoti informaciją, atpažinti dezinformaciją ir netikras naujienas medijose. Todėl dabar mokiniai bus atsparesni melagingai informacijai ir jos poveikiui.