Impreza poświęcona twórczości Adama Mickiewicza

19 grudnia społeczność Gimnazjum w Trokach miała niecodzienną możliwość podróżowania poprzez poezję i muzykę do epoki Romantyzmu. W ten dzień upamiętniliśmy 224 rocznicę urodzenia wieszcza literatury polskiej – Adama Mickiewicza. Widzowie mieli możliwość wysłuchania wielu wierszy deklamowanych przez uczniów, oglądania inscenizacji do bajek Mickiewicza. Wykonawcy wykazali swe umiejętności recytatorskie oraz teatralne. Przy dźwiękach poloneza, w podniosłej atmosferze poezji, w sali panował nastrój tamtych lat. Także zabrzmiały przepiękne kolędy, które przybliżyły wszystkim atmosferę bożonarodzeniową.
Impreza poświęcona twórczości Adama Mickiewicza jest piękną tradycją w gimnazjum. Celem tej imprezy jest zachęta i zmotywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z dziejów literatury i kultury polskiej.