Netradicinė istorijos pamoka

Penktadienį mūsų gimnazijoje viešėjo ypatingas svečias – Trakų istorijos muziejaus istorikas, muziejininkas Tomas Petrauskas. Jis IIIG ir IVG klasių mokiniams vedė netradicinę istorijos pamoką apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pareigybes. Pamokos metu mokiniai greitai įsitraukė į pažinimo procesą bei aktyviai joje dalyvavo. Pono T. Petrausko dėka vaikai iš arčiau susipažino su tokiomis pareigybėmis kaip maršalas, kancleris, etmonas, iždininkas ir vaivada. Dėstoma medžiaga buvo itin aktuali IVG klasės mokiniams, kurie šių mokslo metų pabaigoje laikys istorijos egzaminą. AČIŪ prisidėjusiai organizuojant susitikimą Trakų istorijos muziejaus darbuotojai Jadvygai Lisevičiūtei.

Trakų istorijos mokytoja
Mažena Karanevska

Oryginalna lekcja historii

W piątek nasze gimnazjum odwiedził gość specjalny – Tomas Petrauskas, historyk i muzealnik Muzeum Historycznego w Trokach. Prowadził lekcję historii dla uczniów klas IIIG i IVG o głównych stanowiskach urzędowych Wielkiego Księstwa Litewskiego. Uczniowie szybko zaangażowali się w proces nauki i aktywnie uczestniczyli w lekcji. Dzięki P. T. Petrauskasowi uczniowie ściślej zapoznali się z takimi stanowiskami jak marszałek, kanclerz, hetman, skarbnik i wojewoda. Przekazywany materiał był niezwykle istotny dla uczniów klasy IVG, którzy podejmą egzamin z historii. Dziękujemy osobom, które pomogły w organizacji spotkania – pracowniczce Muzeum historii w Trokach p. Jadwidze Lisevičiūtė.