Vaikų Velykėlės – estafetės su margučiu

Balandžio 27 dieną priešmokyklinės bei ikimokyklinių grupių „Boružėlė“, „Bitutės“ vaikučiai su auklėtojomis suorganizavo varžybas “Vaikų Velykėlės – estafetės su margučiu“. Geras emocijas, žaidimo taisyklių laikymąsi, teigiamą vaikų požiūrį į fizinį aktyvumą ir rungtyniavimą suteikė atvykęs Velykinis zuikis. Vaikai ne tik sportavo, bet ir deklamavo eilėraštukus, linksmai ir išradingai į Velykinio zuikio klausimus atsakinėjo sutikti mokytojai.

27 kwietnia wychowawczynie grup przedszkolnych „Biedronka“, „Pszczółki“ oraz grupy wczesnoszkolnej zorganizowały zajęcia sportowe „Wielkanoc dla dzieci na sportowo“ na boisku. Atrakcją tych zajęć było spotkanie z Zajączkiem Wielkanocnym, którego dzieci zaprosiły do wspólnej, wesołej zabawy. Maluchy miały ciekawe zadania do wykonania: bieg z przeszkodami, przechodzenie przez obręcze czy też zabawę  z piłeczkami. Starsze dzieci urządziły wyścig na hulajnogach. Wychowankowie zadeklamowali wiersz oraz odwiedzili dyrekcję gimnazjum. Zajęcia sportowe dostarczyły dużo pozytywnych wrażeń i emocji. Rozwijaliśmy koordynację ruchową, sprawność fizyczną oraz uczyliśmy się tworzyć atmosferę  współpracy i współdziałania w zespole.