Šimtadienio šventė

Jau tik šimtas dienų liko būti kartu.
Jau tik šimtas dienų – pasvajoti kartu.
Džiaukitės, šėlkit su klasės draugais,
Nes pavasarį teks atsisveikint su jais.

Kovo 4-osios dienos vakarą Trakų gimnazijoje vyko šimtadienio šventė. 70-oji būsimųjų abiturientų laida pradėjo renginį tradiciniu polonezo šokiu.
Šių metų šimtadienis surengtas teismo tema – tokį netradicinį ir kūrybišką sprendimą pasirinko vienuoliktokai. Šventė vyko išradingai papuoštoje gimnazijos aktų salėje. Daug gražių ir prasmingų linkėjimų dvyliktokams skyrė gimnazijos direktorius Marian Kuzborski.
III G klasės mokiniai pasistengė, kad vakaras būtų išskirtinis ir nepamirštamas, kad būtų pagerbtas kiekvienas gimnaziją bebaigiąs mokinys. Jie paįvairino programą jumoristiniais vazdeliais ir šokiais. Abiturientams įteikė kalendorius su naudingais patarimais likusioms 100-ui dienų gimnazijoje, o iš jų gavo dovanų testamentą, kurio taisyklių pažadėjo laikytis kitais mokslo metais, tapę gimnazijos šeimininkais.
Abiturientai šiltais dėkingumo žodžiais pagerbė savo mokytojus, tėvus ir gimnazijos administraciją, ypatingai išskirdami savo auklėtojas Iloną Balkuvienę, Beatą Bagdevičienę ir Danutą Jepifanovą, lydėjusias, mokiusias ir auklėjusias juos visus 12 mokykloje praleistų metų ir paruošusias iškeliauti į savarankišką gyvenimą.
Jaunatviška, linksma ir išradinga šimtadienio šventė ilgam liks jos dalyvių ir svečių atmintyje.

Bo coś w szaleństwach jest młodości,
wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
i rozumniejsze od rozumu.”
Leopold Staff

4 marca w Gimnazjum w Trokach odbył się uroczysty bal studniówkowy. 70 promocja rozpoczęła uroczystość tradycyjnym tańcem – polonezem.
Tegoroczny temat studniówki był ‚,Sąd”. Uroczystość odbyła się w nadzwyczajnie ozdobionej auli.
Moc ciepłych słów do maturzystów skierował dyrektor gimnazjum Marian Kuzborski.
Uczniowie klasy III gimnazjalnej zrobili wszystko, aby ten wieczór był wspaniały i jedyny w swoim rodzaju. Przedstawili humorystyczne scenki i tańce. Maturzystom wręczyli kalendarz z mądrościami życiowymi na następnych 100 dni. W zamian otrzymali testament, którego zasad będą trzymać się w następnym roku, kiedy zostaną gospodarzami szkoły.
Po wystąpieniu klasy III gimnazjalnej głos zabrali maturzyści. Najcieplejsze słowa podziękowania za niesłychaną wyrozumiałość, cierpliwość i ogromny trud włożony w kształtowanie młodych osobowości maturzyści złożyli rodzicom, nauczycielom i administracji gimnazjum.
Za 100 dni czeka jeden z najważniejszych egzaminów, a niedługo drogi rozejdą się, a czas spędzony razem z kolegami, koleżankami i nauczycielami zapisze się w pamięci jako lata szalonej młodości, zabawy, przyjaźni, ale także wkraczania w dorosłe życie.
Szczególną uwagę i wdzięczność maturzyści skierowali pod adresem wychowawczyń pani Ilony Balkuvienė, pani Beaty Bagdevičienė i pani Danuty Jepifanowej, które przez 12 lat sprawowały nad nimi opiekę, przekazywały ogromną wiedzę, z którą już niedługo uczniowie udadzą się w dorosły świat.
Piękne stroje, wspaniała zabawa oraz wyjątkowy program sprawiły, że ten wieczór zostawił wiele przyjemnych przeżyć i emocji oraz na zawsze zostanie w pamięci naszych maturzystów.