Czasami wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, wtedy proste DZIĘKUJEMY zawiera wszystko, co chcemy wyrazić

15 stycznia 2022 r. Wspólnota ,,Rodzina Pielgrzymkowa” z Legionowa dostarczyła do Gimnazjum w Trokach paczki z żywnością, środkami higieny i czystości, którymi obdarowała 30 polskich rodzin z okolic Trok. Placówki oświatowe, mieszkańcy, parafianie powiatu legionowskiego i Legionowa wzięli udział w akcji ,,Paczka na kresy”, której inicjatorami wystąpili Państwo Elżbieta i Tadeusz Kaczyńscy oraz Wspólnota ,,Rodzina Pielgrzymkowa”. Z całego serca dziękujemy Darczyńcom za okazane serce, hojność, wsparcie, dobroć i miłość rodzinom, w których rosną i wychowują się uczniowie naszego gimnazjum. Jak ważne jest zobaczyć radość w oczach dzieci i szczęście rodziców z powodu otrzymania zwyczajnych, wydawać by się mogło, rzeczy, takich jak: mąka, cukier, herbata, konserwy, słodycze, proszek do prania, czy też pasta do zębów. Uczucia i doznania są niezwykle wzruszające i budujące. To bezcenne doświadczenie uświadamia nam jak wiele mamy i chętnie dzielimy się tym.
Społeczność Gimnazjum w Trokach składa szczere słowa uznania i podziękowania Państwu Elżbiecie i Tadeuszowi Kaczyńskim za ogromny wkład pracy, zaangażowanie i poświęcenie prywatnego czasu na zorganizowanie pomocy charytatywnej polskim rodzinom w rejonie trockim. Życzymy sukcesów w realizacji obowiązków zawodowych, satysfakcji z działalności społecznej, a także zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

Serdeczne Bóg zapłać od Polaków z Trok!
                                                         Wincenta Dziugiewicz, wicedyrektor Gimnazjum w Trokach
                          Zdjęcia wypożyczone od Wspólnoty ,,Rodzina Pielgrzymkowa” z Legionowa