Darželinukai šventė „Andrzejki“

Lapkričio 30 dieną Trakų gimnazijoje ikimokyklinių grupių „Bitutės“ ir „Boružėlė“ vaikučiai išradingai šventė „Andrzejki“. Vaikams buvo paruošta daug įdomių veiklų bei žaidimų. Vaikai būrė, šoko, žadino savo susidomėjimą mūsų tautos tradicija.

30 listopada w grupach przedszkolnych ,,Pszczółki” i ,,Biedronka” odbył się tradycyjny wieczorek ,,Andrzejki“. Pani Ewa oraz pani Inesa przygotowały dla dzieci wiele ciekawych zajęć i zabaw. Zgodnie ze zwyczajem andrzejkowym nie zabrakło też tradycyjnych wróżb. Przedszkolaki tańczyli, wesoło bawili się przy muzyce.

Dzień ten dostarczył wychowankom radości, nacechowanych emocjonalnie przeżyć, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania tradycji.