Pobyt w Ciechocinku

Już od 20 listopada br. uczniowie klas 5 – 6 z Gimnazjum w Trokach z panią Terezą Artamonową na czele przebywają w Ciechocinku. To jest niezwykła wycieczka, ponieważ nie tylko zwiedzamy, ale i korzystamy ze źródeł solankowych oraz mamy sporo zabiegów: kąpiele solankowe, hydromasaż, magnetoterapię, zawijania borowinowe, balneoterapie, gimnastykę kondycyjną i gimnastykę korekcyjną, ćwiczenia na przyrządach z obciążeniem, pas masujący i masaż wibracyjny. Szczególnie to jest ważne dla uczniów, którzy borykają się z chorobami układu oddechowego, narządów ruchu i ortopedii oraz otyłością. Mamy sporo zajęć praktycznych, a jednocześnie zwiedzamy Ciechocinek i Toruń. Wrażenia z Ciechocinka są wspaniałe, ponieważ zobaczyliśmy zespół warzelni soli i największe na świecie tężnie, wzniesione w XIX wieku, które mają ogólnie około 1741,5 m długości. Toruń jest ośrodkiem historycznym, naukowym, kulturalnym, akademickim, gospodarczym i turystycznym. Uczniowie zachwyceni są Zespołem Staromiejskim Torunia, który w 1997 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Bardzo atrakcyjne i interesujące dla naszych uczniów było zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika i Muzeum Toruńskiego Piernika, któremu towarzyszyły zajęcia edukacyjne.  Serdecznie dziękujemy dyrektorowi Gimnazjum w Trokach za stworzone warunki na wyjazd do Ciechocinka oraz dla Pana Dariusza Łukaszewskiego z Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska”, który opiekuje się naszymi dziećmi, pomaga w kształceniu mowy polskiej i poznawaniu tak pięknych zakątków Polski.                                                                                                                                               Informację o pobycie uczniów z Gimnazjum w Trokach w Ciechocinku można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska” – http://www.wspolnota-polska.org.pl/ .