„Atmintis gyva, nes liudija”

2021 metų sausio 13 -ąją gimnazija minėjo „Laisvės gynėjų dieną”. 1991 metais Lietuvos piliečiai, laisvės siekio vedini, iškovojo pergalę ir apgynė Lietuvos Nepriklausomybę.
Gimnazijos bendruomenė dalyvavo visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija”.
Pagerbdami įvykio aukas, mokytojai, mokiniai ir jų tėvai, namuose uždegė žvakes, kurios simbolizuoja apgintą laisvę, istorinę atmintį ir vienybę.
6-8 ir IG – IV G klasių mokiniai per istorijos pamokas kalbėjo apie 1991 metų sausio 13-ąją, prisiminė tėvų pasakojimus apie įvykius, sukrėtusius Lietuvą. Vyko filmų peržiūra, diskusijos, aptarimai ir istorinių šaltinių nagrinėjimas.

Istorijos mokytojas M. Bazys

,,Pamięć żyje, ponieważ daje świadectwo”
Dzień 13 stycznia na Litwie jest obchodzony jako Dzień Obrońców Wolności.
Społeczność Gimnazjum w Trokach aktywnie uczestniczyła w akcji obywatelskiej ,,Pamięć żyje, ponieważ daje świadectwo”, poświęconej 30 rocznicy upamiętnienia tego dnia.
Na lekcji historii i lekcjach wychowawczych nauczyciele zdalnie, korzystając ze źródeł historycznych i dokumentalnych, omawiali i wyjaśniali uczniom wydarzenia styczniowe. Wydaje się naturalne, że taka rocznica skłania raczej do zadumy i refleksji, niż do radości. Jestem przekonany, że uczniowie rozumieją powagę tej rocznicy i znaczenie wydarzeń sprzed 30 lat.

Nauczyciel historii M. Bazys