Edukacinė ekskursija į Grigiškes

Trakų gimnazijos III G klasės mokiniai kartu su biologijos mokytoja Stanislava Jurgelevičiene gruodžio 9 dieną apsilankė Grigiškių popieriaus gamybos fabrike „Grigeo“.
Tai  vienintelis higieninio popieriaus fabrikas visose Baltijos šalyse per metus pagaminantis 47 tūstančius tonų higieninio popieriaus.
Mokiniai susipažino su popieriaus gaminių (servetėlių, popierinių rankšluosčių, tualetinio popieriaus, nosinaičių) gamybos specifika.
Buvo įdomu sužinoti, jog popieriaus gaminiai sudaryti iš dviejų rūšių celiuliozės: lapuočių ir spygliuočių. Lapuočių celiuliozė padaro popieriaus gaminį minkštą ir švelnų, o spygliuočių – tvirtą. Labai įdomu pamatyti fabriko darbą savo akimis, pirštais paliesti šiltą celiuliozės masę. Sužinoti, kad 3 tonas sveriantis popieriaus rulonas susukamas 108 km per valandą greičiu per 40 minučių.
Jo ilgis siektų atstumą nuo Vilniaus iki Kauno. Daug įdomaus pamatėme ir išgirdome šios ekskursijos metu.
Tai iš tikrųjų praplėtė mokinių akiratį ir paskatino juos saugoti ir mylėti gamtą – rūšiuoti šiukšles ir rinkti makulatūrą.