Solidarumo bėgimas „Gelbėkit vaikus“

Šiais 2019 metais vyko jau šeštasis Solidarumo bėgimas, kuris kvietė prisijungti visas šalies mokymo įstaigas. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazija. Bėgimas vyko Rugsėjo 26-ąją. Jį surengė mokyklos administracija, klasių auklėtojos bei kūno kultūros mokytojas Edmundas Vencius.

Akcijoje dalyvavo 5,7,8 ir IG klasių mokiniai. Buvo puikus oras, švietė saulė, todėl bėgimas vyko Trakų stadione. Jo metu mokytojai kartu su mokiniais aptarė solidarumo bei tolerancijos temas, išsiaiškino, kodėl jos  yra svarbios mums visiems. Jaunuoliai kilnaus tikslo vedini stengėsi nubėgti kuo daugiau kilometrų. Už visus savo nubėgtus kilometrus kiekvienas mokinys gavo diplomą. Moksleiviai taip pat paaukojo tam tikrą pinigų sumą, kuri bus perduota tiems, kuriems labiausiai trūksta pagalbos. Juk ją suteikti yra žymiai lengviau negu jos prašyti. Renginio metu vaikai palaikė vienas kitą ir skatino nepasiduoti. Drauge jie pajuto vienybės jausmą ir suprato, kad kartu gali padaryti labai daug.

Bėgimo tikslai buvo tokie:

• Surinkti paramą, kuri bus skirta tiems, kam jos labiausiai trūksta;
  • Ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą;
  • Parodyti, kad norint ką nors pasiekti reikia veikti išvien;
  • Parodyti, kad visi turime padėti vieni kitiems ir nenusigręžti nuo tų, kuriems yra sunku, kuriems reikia pagalvos;
  • Skatinti daryti gerus darbus;

Džiaugiamės galėdami prisidėti prie „Gelbėkit vaikus“ rengiamos akcijos.