,,Vaikams labai reikia linksmų eilėraščių,
kuriuos jie mielai skaito ir deklamuoja.“
Violeta Palčinskaitė

Trakų gimnazijoje jau 12 kartą kovo mėnesį įvyko rajoninis tautinių mažumų mokyklų 3-4 klasių mokinių skaitovų konkursas. Šiais metais jis skirtas vaikų poetės Violetos Palčinskaitės kūrybai. Šiame konkurse dalyvavo 3-4 klasių mokiniai iš 5 Trakų rajono mokyklų: Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos, Lentvario Versmės, Lentvario Henriko Senkevičiaus, Paluknio Longino Komolovskio ir Trakų gimnazijų. Konkurso tikslas – populiarinti lietuvių vaikų poetų kūrybą tarp tautinių mažumų mokyklų mokinių. Jaunieji skaitovai deklamavo pasirinktus ir mielus jiems poetės Violetos Palčinskaitės eilėraščius.
Trakų gimnazijos mokinys Augustyn Bortkevičius tarp 3 klasių jaunųjų skaitovų laimėjo 3 vietą, o mokinės Patricija Molevičiūtė ir Arneta Leonavičiūtė tarp 4 klasių skaitovų laimėjo 1 ir 2 vietas. 3 klasės  mokinei Vilijai Lalitai Sruogaitei buvo įteikta padėka už dalyvavimą skaitovų konkurse ir atminimo dovanėlė.
Sveikiname!