Šimtadienio šventė

,

Vasario 9-ąją dieną Trakų gimnazijos bendruomenė šventė dvyliktos klasės šimtadienį. Renginio tema buvo inspiruota Hario Poterio filmų. Šimtadienio pasirodymo metu buvo apstu įvairių šviesos ir garso efektų, dvyliktokai mokėsi burtažodžių, padėsiančių jiems įveikti egzaminus bei kitus sunkius gyvenimo iššūkius. Prie renginio organizavimo prisidėjo vienuoliktos ir dvyliktos klasės mokiniai bei jų klasės auklėtojos Teresa Artamonova, ir Aleksandra Savickaja, taip pat prie vaidinimo prisidėjo ir 9-tos klasės mokiniai, o už scenarijų ir jo išpildymą atsakingos Mažena Karanevska, Ieva Naudžiūnienė bei Danuta Jepifanova.

Studniówka- to tradycyjne święto, odbywające się w szkołach. Symbolizuje fakt, że już za kilka miesięcy uczniowie przystąpią do egzaminów dojrzałości.
yści. Uroczystość odbyła się w nadzwyczajnie ozdobionej auli. Święto zainaugurował dyrektor gimnazjum Marian Kuzborski. Przywitał przybyłych gości oraz złożył życzenia maturzystom. Nieodłącznym elementem tego wyjątkowego dla maturzystów wieczoru był polonez, który uczniowie klasy IVG z gracją i powagą zatańczyli.
Zgodnie z wieloletnią tradycją jedenastoklasiści mieli najwięcej pracy, ich program artystyczny obfitował w humorystyczne występy oraz przepowiednie. Każdy maturzysta otrzymał upominki.
Nie zabrakło też części artystycznej, przygotowanej przez maturzystów, którzy zaprezentowali żartobliwy film o swojej przyszłości i zaśpiewali wspólnie piosenki.
Dla swoich młodszych kolegów, uczniów IIIG w spadku zostawili testament z poradami, jak przetrwać w szkole.
Na zakończenie
Zgodnie z wieloletnią tradycją jedenastoklasiści mieli najwięcej pracy, ich program artystyczny obfitował w humorystyczne występy oraz maturzysta otrzymał upominki.
Na zakończenie maturzyści podziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za wyrozumiałość, poświęcenie i opiekę.