Rugsėjo pirmoji Trakų gimnazijoje

Rugsėjo pirmąją Trakų gimnazijoje įvyko nuostabi mokslo metų pradžios šventė. Šventėje dalyvavo mokiniai, tėvai, mokytojai, svečiai.
Šventės dalyvius sveikino gimnazijos direktorius Marian Kuzborski. 1 klasės mokiniai deklamavo eilėraščius , o vienuoliktokai linkėjo gerų mokslo metų mokiniams bei mokytojams.

1 września – to piękne święto wiedzy. Społeczność Gimnazjum w Trokach również rozpoczęła rok szkolny od inauguracji. Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego zgromadziła na placu szkolnym uczniów, rodziców i grono pedagogiczne. Dyrektor gimnazjum Marian Kuzborski powitał wszystkich zebranych. W tym przemówieniu złożył życzenia nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom, życząc pomyślnego, pracowitego roku szkolnego. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Gimnazjum w Trokach odwiedzili i życzenia nauczycielom, rodzicom, uczniom oraz całej społeczności szkolnej złożyli przybyli goście.
Szczególną uwagą na apelu byli obdarzeni pierwszoklasiści, aby to był dla nich pamiętny dzień zadbała klasa dwunasta, składając im piękne życzenia i wręczając symboliczne upominki. Od Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie najmłodsi otrzymali szkolną wyprawkę.
Pierwszy dzwonek głośno oznajmił początek roku szkolnego i wszyscy udali się na Mszę św. do Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Trokach.
Niech będzie to rok miłej i owocnej pracy oraz współpracy wszystkich tworzących tę szkolną rodzinę.