Paskutinio skambučio šventė

Š.m. gegužės 31 dieną savo abiturientams linkėjome sėkmės brandos egzaminuose, laimingo ir motyvuoto kelio pasirinkimo.
Ostatni dzwonek

31 maja br. w Gimnazjum w Trokach odbyła się przepiękna uroczystość klasy czwartej gimnazjalnej z okazji ukończenia nauki. Szczególne obchody tego dnia rozpoczęła Msza Św. w Bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Trokach. Modlitwą wdzięczności objęto uczniów, rodziców, dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły oraz wszystkich obecnych na Eucharystii. Zgromadzeni w świątyni uczniowie podziękowali za dary i łaski otrzymane w sakramentach świętych, za możliwość uczęszczania do gimnazjum, za zdobytą wiedzę i umiejętności. Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przenieśli się na terytorium gimnazjum, gdzie odbyła się część artystyczna.
Dyrektor gimnazjum pan Marian Kuzborski życzył absolwentom jak najlepszych wyników na maturze i wszelkiej pomyślności w dalszym kształceniu oraz wręczył nagrody dla uczniów za udział w konkursach i olimpiadach, postępy w nauce, sporcie. Rodzice maturzystów zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi.
Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Po latach wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli  i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce  i nieznane – stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie.
Powodzenia na maturze !