Mikołajki na sportowo

W dniu 6 grudnia br. w Gimnazjum w Trokach w ramach realizacji projektu „Mikołajki kolorowo i sportowo“, finansowanego przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie“, odbyła się zabawa mikołajkowa. Główną ideą projektu było kultywowanie polskich tradycji ludowych, promowanie aktywności sportowej i zdrowego trybu życia wśród uczniów klas początkowych. Mikołajki to dzień radości, śmiechu i dziecięcej energii. Na dzieciaków czekał niezwykle ciekawy program sportowo – rozrywkowy, przygotowany przez opiekunek projektu panie Alę Pucz i Renatę Strazevičienė. Panie zadbały o wszystko, co dzieci uwielbiają: możliwość rywalizacji, humor, spontaniczność, twórczość.         Dzieci miały okazję wziąć udział w przeróżnych zadaniach ruchowych. Najbardziej dla nich spodobały się sztafety „Bieg kelnera“ i „Bieg po buty“.
Z ogromnym zapałem dzieci tworzyły świąteczne łańcuszki, każda drużyna starała się wykonać jak najdłuższy łańcuszek. Zabawie tej towarzyszył nastrój świąteczny, dobra oraz zdrowa rywalizacja.
A jakie Mikołajki bez słodyczy? Panie przyszykowały dzieciom słodkie niespodzianki, sprawiły im wiele radości.
Mamy nadzieję, że integracja dzieci klas początkowych poprzez sport i kulturę fizyczną ma wpływ na ich twórczą i aktywną postawę wobec świata.