Išvyka į Maironio lietuvių literatūros muziejų

Gegužės 5 d. mūsų gimnazijos penktokai ir šeštokai lankėsi Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Mokiniai buvo supažindinti su XIX ir XX a. lietuvių romantizmo poeto ir įžymaus dvasininko kūryba, laisvalaikio pomėgiais, o svarbiausia su aplinka, kurioje Maironis gyveno.
Pravėrus Maironio memorialinio buto duris, suskambėjo kanklės ir mus pasitiko ne tik Juozo Naujalio „Lietuva brangi“ melodija, bet ir nuostabi gidė Gintarė. Jos dėka mokiniai sužinojo, kad poetas nusipirko, suremontavo ir 1909 m. rudenį apsigyveno antrojo aukšto aštuoniuose kambariuose. Kartu su poetu gyveno sesuo Marcelė, o laikinai čia prieglobstį rasdavo ir kiti jų giminaičiai.
Linksmai ir šurmulingai mokiniai atliko užduotis pagal edukacinę programą „Maironio namų kodas.“ Ši išvyka mokiniams bei mums, mokytojams, buvo tarsi pavasarinės šilumos pliūpsnis sušalusioms sieloms. Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytoja Daiva Bernatavičienė bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Viktoras Vlas.

Viktoras Vlas