Vasario 22 dieną Trakų gimnazijoje buvo švenčiama tarptautinė gimtųjų kalbų diena.

Już od kilku lat tradycją naszej szkoły stały się obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Mottem tegorocznej imprezy było: ,,Bądź z serca pozdrowiona, ojczysta, święta mowo!”
Co roku przypominamy uczniom, jak ważny jest język polski i bezbłędne używanie polszczyzny w każdej sytuacji. Język polski jest trudny, bez wątpienia. Plasuje się wysoko w rankingach najtrudniejszych języków świata. Tym bardziej powinniśmy dbać o poprawność językową, by być dumnym, że potrafimy właściwie posługiwać się językiem.
Wszystkich wchodzących do naszej szkoły wita piękne stoisko tematyczne przygotowane przez panie: Beatę Bagdevičienė i Aleksandrę Sawicką.
Na lekcjach języka polskiego odbyły się konkursy i zabawy tematyczne ściśle związane z tematyką dbania o nasz język ojczysty. Bowiem już pierwszaki uczą się słów Mikołaja Reja, że ,,Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.
Zachęcamy wszystkich do dbania o naszą piękną mowę nie tylko od święta, lecz także na co dzień. Pamiętajmy, że mamy bogaty zasób słów w naszym języku i nie wahajmy się ich używać.