Czar Świąt Bożego Narodzenia

W grudniu miesiącu w gimnazjum zapachniało Świętami!  Boże Narodzenie to najpiękniejsze rodzinne Święta, na które wszyscy czekają, przygotowują się duchowo, ale też kulinarnie – to znaczy przyrządzanie tradycyjnych dań i wypieków, a jednym z nich są właśnie pierniczki. Jak co roku młodzież pod kierunkiem katechetki s. Lucyny Kwidzińskiej, tradycyjnie wypiekała pierniczki, które już stały się ważnym i wyczekiwanym wydarzeniem dla uczniów. Cieszy fakt, że to właśnie już od nich samych wychodzi propozycja – „Pieczemy pierniczki”!!! Młodzież od początku bardzo chętnie zabrała się do pracy, ponieważ każdy chciał zabrać na wigilijny stół do swoich domów chociaż kilka sztuk swoich wypieków. Dla wszystkich wystarczyło!
Po raz pierwszy uczniowie wzięli udział w konkursie bożonarodzeniowym „Moje Betlejem”. Trzeba było wykonać dowolną metodą i z dowolnego materiału szopkę. W konkursie wzięło udział zaledwie kilka osób, mam nadzieję, że za rok będzie więcej odważnych. Na uczestników konkursu czekały podziękowania i atrakcyjne nagrody. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji tych przedsięwzięć serdecznie dziękuję. Życzę wszystkim by nowonarodzony Bóg znalazł miejsce w naszych rodzinach i sercach.