Obóz letni

W dniach 16 –  30 czerwca w Gimnazjum w Trokach dla uczniów klas początkowych  był czynny obóz letni „Zwierzęta obok nas“. Celem działalności obozu było zapoznanie dzieci z różnymi gatunkami zwierząt domowych oraz dzikich, z trybem ich życia, kształtowanie miłości i szacunku do nich.
Obozowicze  opowiadali o swoich  zwierzętach  domowych, rysowali je,była organizowana  wystawa prac plastycznych,  obserwowali zachowanie się  ptaków przed zmianą pogody, robili wnioski.
Uczniowie mieli okazję zwiedzić dużo ciekawych miejscowości: Park Dizozaurów, Park Sów, gospodarstwo Alpaków. W Parku Dinozaurów dzieci zapoznały się i pogłębiły swe wiadomości ze zwierzętami, które już wyginęły, różnymi gatunkami dinozaurów . Zwiedzając Park Sów wysłuchały bardzo ciekawą lekcję edukacyjną o sowach. Podczas pobytu w gospodarstwie Alpaków, dzieci były zachwycone  urokiem tych zwierząt, dowiedziały się dużo  ciekawej informacji o nich, miały możliwość wziąć udział w dokarmianiu.
Dodatkowymi atrakcjami pobytu dzieci w obozie były  kąpiele, gry i zabawy sportowe, oglądanie filmów edukacyjnych o zwierzętach oraz dyskoteki.
Nasz obóz letni dla dzieci był pełen wrażeń, pozytywnych emocji i niezapomnianych przeżyć.

Nauczycielki klas początkowych Gimnazjum w Trokach