Wycieczka do Parku Sów

Co wiemy o sowie, pięknym, inteligentnym, ale drapieżnym ptaku? I kto miał okazję spotkać ją w lesie lub parku? Aby otrzymać odpowiedzi na te pytania  10 czerwca  uczniowie i pani  klasy 2 udali się na wycieczkę edukacyjną do Parku Sów. Tam dzieci wysłuchały interesującego  opowiadania o różnych gatunkach sów: o puchaczu, polarnej, białej, domowej, afrykańskiej, mszarnej i innych oraz ich korzyści w przyrodzie. Oprócz sów dzieci zapoznały się z sokołem  wędrownym i krukiem. Z tak wspaniałej wycieczki dzieci wracały pełne wrażeń oraz przyjemnych wspomnień, które pozostaną na długo.
Birželio 10 d.2 klasės mokiniai aplankė ypatingą Pelėdų Parką, kur susipažino su plėšriaisiais paukščiais. Čia visi turėjo galimybę pamatyti įvairių rūšių pelėdų, sakalą ir vanagą. Vaikai sužinojo kuo  plėšrieji paukščiai minta, kodėl medžioja naktį ir dar daug įdomių dalykų.