Gyvenimo motyvas

Š. m. kovo 18 d. Trakų gimnazijos IIG – IVG klasių mokiniai, klasių vadovai, mokytojai, administracija nuotoliniu būdu dalyvavo saviraiškos ir vidinės motyvacijos atskleidimo mokymuose ,,Mano gyvenimo motyvas“. Lektorius Valdemar Chmielevski, turintis puikius viešojo kalbėjimo įgūdžius, kalbėjo apie jaunimo ateitį, pašaukimą, motyvaciją bei vertybes. Jis mokė juos labai praktinių dalykų, naudojo įvairius pratimus, įdomiai ir suprantamai mokiniams pateikė informaciją. Šie mokymai klausytojus išmokė, kuo reikia remtis norint būti sėkmingu.

,,Motyw życia“

,,Praca wypełni ci dużą część życia. Jedynym sposobem na prawdziwą satysfakcję z pracy jest robienie tego, w czego wielkość się wierzy. A jedynym sposobem na robienie rzeczy wielkich dla ciebie jest miłość do tego, co się robi“.
                         Steve Jobs

18 marca br. odbyły się zdalne szkolenia dotyczące odkrywania własnego powołania oraz motywacji wewnętrznej pt. ,,Mój motyw życia“, sfinansowane przez Ambasadę RP w Wilnie. Zainteresowanie szkoleniami było na tyle ogromne, że udział w nich wzięli nie tylko uczniowie klas II – IV gimnazjalnych, ale również wychowawcy klas, nauczyciele oraz dyrekcja Gimnazjum w Trokach. Spotkanie z prelegentem zawsze budzi emocje, ekscytację, wyczekiwanie na coś niezwykłego, ale też przynosi trochę stresu i lęku, czy będzie można wszystko zrozumieć, powiedzieć? Pan Waldemar Chmielewski, wspaniały orator i szkoleniowiec, swoją energią, uśmiechem, wyrozumiałością i kreatywnością zdobył zaufanie uczniów, którzy wzięli czynny udział w ćwiczeniach i panelu dyskusyjnym. Celem szkolenia było przekazanie uczniom wiedzy oraz narzędzi umożliwiających odkrywanie własnych talentów, powołania, źródeł motywacji wewnętrznej. W trakcie szkolenia uczniowie dodatkowo doskonalili znajomość zasad planowania pracy i wykorzystania czasu. Program szkoleń obejmował cztery cykle: motywacja, poczucie sensu, przekonania i wartości, od czego zacząć i co i jak mam robić inaczej?  Szkolenia trwały zaledwie cztery godziny akademickie, ale został po nich ogrom miłych wrażeń i poczucie spełnienia w kwestii poszukiwania sensu życia i własnej tożsamości.
Uczniowie, nauczyciele, dyrekcja składaja wyrazy podziękowania dla Ambasady RP w Wilnie i Waldemarowi Chmielewskiemu za zaproszenie na szkolenia, możliwość udziału w nich oraz szczerą troskę o przyszłość młodzieży pochodzenia polskiego z Trok.