Aštuntoji stovyklos „Mokomės gamtoje ir iš gamtos“ diena

Birželio 23 dieną stovyklautojai aplankė  Nacionalinį saugomų teritorijų lankytojų centrą. Vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“. Edukacijos metu jie mokėsi pažinti Lietuvos medžius ir miškų įvairovę Lietuvoje, susipažino su nacionaliniais ir regioniniais parkais, mokėsi skirti paukščių balsus, pažinti sparnuočius. Stovyklautojai suprato, ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga žmonėms darosi vis svarbesnė. Po edukacinio užsiėmimo vyko pasivaikščiojimas po Vilniaus senamiestį, Bernardinų sodą.

Ósmy dzień obozu letniego ,,Uczymy się na przyrodzie i od przyrody”

23 czerwca obozowicze odwiedzili  Centrum Narodowe obszarów chronionych. Dzieci wzięły udział w programie edukacyjnym „Odkryj i poznaj chronione obszary Litwy”, dzięki któremu zrozumiały w jaki sposób i po co ludzie chronią przyrodę. Podczas zajęcia uczniowie zapoznali się z różnorodnością lasów na Litwie, florą i fauną lasów, parkami narodowymi i regionalnymi oraz uczyli się rozróżniać i naśladować głosy ptaków. Obozowicze zrozumieli dlaczego ochrona przyrody staje się coraz ważniejsza dla ludzi. Po zajęciu edukacyjnym uczestnicy udali się na spacer po starówce wileńskiej i ogrodzie Bernardyńskim.