Ketvirtoji stovyklos ,,Mokomės gamtoje ir iš gamtos” diena

Edukacinis užsiėmimas „Mokomės gamtoje“ vyko Varnikų botaniniame-zoologiniame draustinyje. Mokiniai eidami pažintiniu taku turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su šios pelkės fauna ir flora. Gandrai ir spalvingos antys, varlės ir sraigės, žydinčios spanguolės ir mėlynosios neužmirštuolės pasitikdavo einančius taku mokinius. Matyt dėl to jie su mielu noru ir dideliu atsakingumu atliko pateiktas užduotis. Taip pat sugebėjo paaiškinti, kaip galima sužinoti, kur yra Šiaurė (pagal medžių kamienų puses apaugusias kerpėmis). Sugrįžę į mokyklą mokiniai dirbo su mikroskopu – stebėjo lapelių ir žiedlapių struktūrą. Tai buvo žinių ir įspūdžių kupina diena. Stovyklautojai liko sužavėti Trakų krašto gamtos grožiu!

Czwarty dzień obozu letniego ,,Uczymy się na przyrodzie i od przyrody”

Zajęcie edukacyjne ,,Uczymy się na przyrodzie” odbyło się w Wornikach. Uczniowie, idąc szlakiem poznawczym, mieli możliwość zapoznać się z fauną i florą tego bagna. Bociany, kolorowe kaczki, kumkające żaby, ślimaki, kwitnąca żurawina i piękne niebieskie niezapominajki witały uczniów po obu stronach ścieżek. Uczniowie chętnie i z wielką odpowiedzialnością wykonywali dane im zadania na kartach pracy. Określali północ według porośniętych mchem drzew i kamieni. Po przybyciu do gimnazjum pod mikroskopem obserwowali budowę liści i kwiatów różnych roślin. Obozowicze byli zachwyceni pięknem przyrody okolic Trok.