VASAROS STOVYKLA ,,MOKOMĖS GAMTOJE IR IŠ GAMTOS”

Ankstyvą birželio 16-osios dienos rytą Trakų gimnazijos stovyklautojai išvyko į Klaipėdą. Džiaugsmo šūksniai prasidėjo jau perkėloje kelte – kiekvienas stengėsi kuo geriau pro denio atitvarus pamatyti aplinkui plasnojančius kirus ir žuvėdras, plaukiančius didžiulius laivus. Ekskursiją pradėjome nuo apsilankymo Lietuvos jūrų muziejuje. Jame  saugoma daugiau nei 88 tūkst. eksponatų. Vaikai gilino žinias ir grožėjosi:  moliuskų kriauklėmis, koralais, vėžiagyviais, dygiaodžiais, jūrų paukščiais, žuvimis ir žinduoliais. Didelį įspūdį paliko perregimas tunelis, kuriame lėtai plaukioja dideli eršketai. Vėliau apsilankėme delfinariume. Daug džiaugsmo ir emocijų sukėlė delfinų ir jūrų liūtų pasirodymai. Vaikučiai plojo, kai delfinai piešė, skleidė garsus iš natų, aukštai ir sinchroniškai iššokdavo iš vandenio. Išvykos pabaigoje aplankėme Baltijos jūrą.
Dauguma vaikų prie Baltijos jūros, Klaipėdoje ir Lietuvos jūrų muziejuje lankėsi pirmą kartą, tad ši kelionė stovyklautojams paliko neišdildomą įspūdį.

OBÓZ LETNI „UCZYMY SIĘ NA PRZYRODZIE I OD PRZYRODY”

Wczesnym rankiem, 16 czerwca, obozowicze z Gimnazjum w Trokach udali się na fascynującą wycieczkę do Kłajpedy. Już  na promie na widok  mew unoszących się wokół płotków pokładowych, przepływających ogromnych statków zaczęły się okrzyki zachwytu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w muzeum morskim, w którym przechowuje się ponad 88 tys. eksponatów. Dzieci pogłębiały swoją wiedzę i podziwiały muszle małży, koralowce, skorupiaki, szkarłupnie, ptaki morskie, ryby i ssaki. Przeźroczysty tunel umożliwił obserwację z bliska  pływających jesiotrów. W delfinarium wiele radości i emocji wywołały występy delfinów i lwów morskich. Dzieci klaskały, gdy delfiny rysowały, emitowały dźwięki z nut, wyskakiwały wysoko i synchronicznie z wody. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się nad  Bałtyk.
Dla większości dzieci to było pierwsze spotkanie z  Bałtykiem, Kłajpedą i  muzeum morskim. Wycieczka  sprawiła dzieciom wiele radości i  wrażeń.