Stulecie październikowych wydarzeń 1920 roku

W tym roku wspominamy trudne stulecie październikowych wydarzeń 1920 roku. Trocki Rejonowy Oddział ZPL z Prezesem panem Jarosławem Narkiewiczem na czele zaprosił uczniów oraz nauczycieli na  edukacyjną wycieczkę.
7 października 2020 roku uczniowie IG klasy wraz z przyjaciółmi ze Starych Trok oraz Landwarowa mogli przenieść się w czasie i wspólnie zwiedzić miejsce historii najbardziej dramatycznej waśni dwóch narodów. Wraz z przewodnikiem panem Tomaszem Bożerockim (doktor nauk historycznych, wykładowca na Uniwersytecie Wileńskim) mieliśmy możliwość zwiedzenie miejsc bitew, potyczek, dialogu obu narodów na dawnym pograniczu polsko – litewskim. Usłyszeliśmy historię, o której nie pisze się w żadnym podręczniku.
Wycieczka odbyła się dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. Dziękujemy dla wszystkich, kto przyczynił się do zorganizowania tak ciekawej lekcji.