Paskutinio skambučio šventė

Gegužės 22 d. mūsų gimnazija surengė Paskutinio skambučio šventę, kuri dėl karantino sąlygų buvo kitokia, nei esame įpratę, tačiau ne mažiau prasminga. Nors šventėje negalėjo dalyvauti visi norintys, o jos dalyvius vieną nuo kito skyrė reikalaujamas dviejų metrų atstumas, visų išsiilgusios širdys ir akys spinduliavo šilumą ir meilę ir tai suteikė šventei ypatingą atmosferą. Negirdėjome dainų, nepamatėme šokių, tačiau išgirdome daug šiltų ir jaudinančių dvyliktokų padėkos ir atsisveikinimo su mylima mokykla ir mokytojais žodžių. Mokinius sveikino gimnazijos direktorius, gražiausius ir nuoširdžiausius linkėjimus išsakė savo vyresniuosius draugus išlydintys vienuoliktokai. Linkime abiturientams sėkmingai įveikti visus savarankiško gyvenimo iššūkius ir pasiekti viską, ko trokšta.

Ostatni Dzwonek

22 maja br. odbyła się uroczystość Ostatniego Dzwonka dla uczniów klasy IVG. Planowaliśmy wyjątkową, huczną uroczystość, niestety kwarantanna spowodowała, że musieliśmy dostosować się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa: dwumetrowa odległość, maseczki, rękawiczki.
Święto się odbyło! Maturzyści mieli okazję po raz ostatni nie tylko podziękować za naukę, ale również wysłuchać skierowanych do nich pięknych życzeń na dalszą drogę życia.
Dyrektor gimnazjum Marian Kuzborski życzył maturzystom realizacji marzeń, planów edukacyjno – zawodowych oraz dobrych wyników egzaminacyjnych, a uczniowie klasy IIIG – życzyli tradycyjnego połamania pióra na egzaminach.
Piętnastu tegorocznych maturzystów już niebawem będą musieli rozstać się z tym, co przez dwanaście lat stanowiło istotę ich życia – gimnazjum. Niejeden zapewne przypomniał, jak jeszcze niedawno stawiał niepewnie kroki jego korytarzami, spotkanie ze swą pierwszą panią, pierwsze przyjaźnie, pierwsze porażki. Na zakończenie uroczystości dla Maturzystów po raz ostatni zabrzmiał Ostatni Dzwonek.
Jesteśmy pewni, że uzyskane wyniki otworzą Maturzystom drzwi do wymarzonych uczelni i utorują dalszą drogę do kariery. Niech w nadchodzących dniach nie zabraknie im wiary we własne siły i możliwości.