Tarptautinė gimtosios kalbos diena

Vasario 27 d. mūsų gimnazijoje vyko renginys, skirtas tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Šio renginio tikslas – propaguoti gimtąją kalbą ir literatūrą, paskatinti domėjimąsi lenkų kalba ir jos istorija.
Šventėje dalyvavo priešmokyklinės grupės vaikučiai, bei 1-8 ir I-IVG klasių mokiniai.
Gimnazistai šoko valsą ir polonezą.
Gimnazijos direktorius apdovanojo mokinius už dalyvavimą dailyraščio konkurse skirtame gimtosios kalbos dienai.
Tokie renginiai padeda mokiniams įsisąmoninti, kad gimtasis žodis – svarbiausia tautos vertybė. Šventės vedėjai ragino gerbti gimtąją kalbą, atrasti jos lobius, vertinti jos savitumą, kasdien ją branginti ir puoselėti.

27 lutego w Gimnazjum w Trokach odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Mottem tegorocznej uroczystości było: ,,A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą. Nie znać języka swego-hańbą oczywistą.”
Społeczność gimnazjum wzięła udział w promocji kultury języka ojczystego, pogłębieniu świadomości językowej i umiejętności posługiwania się mową jako narzędziem komunikacji.
Uczniowie klas 1-8, I-IV gimnazjalnych zaprezentowali wiersze, piosenki, tańce oraz dialogi nawiązujące do mowy ojczystej.
Na zakończenie uroczystości dyrektor gimnazjum wręczył dyplomy i nagrody dla najlepszych uczniów, którzy brali udział w konkursie, już nieco zapomnianej sztuki starannego i estetycznego pisania, kaligrafii.