Šimtadienis – jau tradicija tapusi mūsų gimnazijos šventė

Šimtadienis – jau tradicija tapusi mūsų gimnazijos šventė.  Šiais metais ji vyko vasario 6 dieną.  Renginio tema buvo „Holivudas-Oskarų įteikimas“. Į renginį susirinko mokyklos administracija, mokytojai, darbuotojai, tėveliai ir draugai. Jis vyko neįprastai išpuoštoje aktų salėje.  Sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Marian Kuzborski.

Šventę  šokiu pradėjo IIIG klasės mokiniai.  Kiekvienas dvyliktokas turėjo įvykdyti užduotį, už kurią buvo apdovanotas Oskaru bei simboline dovanėle. Toliau programą tęsė IVG klasės mokiniai. Jie pristatė ryškiausius dvylikos metų mokyklinio gyvenimo akimirkos, iškilmingai įteikė testamentą savo jaunesniems draugams, kartu prisekė. Abiturientai nuoširdžiai dėkojo administracijai, visiems mokytojams, tėveliams ir draugams. Salėje vyravo jauki ir pakili atmosfera, kurią lydėjo juokas, dainos, šokiai, ovacijos ir gera nuotaika. Tikimės, jog šis nepaprastas vakaras visada liks abiturientų atmintyje.

Studniówka 2020

Studniówka – to tradycyjne święto naszego gimnazjum. W tym roku odbyła się ona 6 lutego. Tematem studniówki był ,,Hollywood – wręczenie Oskarów”. Na tak szczególne święto przybyło wiele gości : dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice, koleżanki i koledzy oraz osoby im towarzyszące. Uroczystość odbyła się w nadzwyczajnie ozdobionej auli. Święto zainaugurował dyrektor gimnazjum Marian Kuzborski. Przywitał przybyłych gości oraz złożył życzenia maturzystom.

Nadeszła tak długo oczekiwana chwila. Uczniowie klasy IIIG zrobili wszystko, aby ten wieczór był wspaniały i jedyny w swoim rodzaju. Każdy maturzysta otrzymał zadanie, a po jego wykonaniu był nominowany Oskarem oraz otrzymał symboliczny upominek. Przez cały wieczór na sali panowała świąteczna atmosfera, grała muzyka, a uśmiechy gości i samych uczniów wypełniały salę dobrym nastrojem. Po wystąpieniu klasy III gimnazjalnej głos zabrali maturzyści. W sposób żartobliwy przedstawili zalety i wady zgromadzone w ciągu 12 lat. Każde wystąpienie zostawiło po sobie nostalgiczny nastrój oraz szczere uśmiechy na twarzach gości. Dziękując za wspaniałe chwile tego wieczoru, maturzyści przekazali klasie IIIG testament i razem złożyli przysięgę. Na zakończenie z ust maturzystów płynęły podziękowania nauczycielom, dyrekcji, wychowawcom oraz rodzicom za ich trud i pomoc. Piękne stroje, wspaniała zabawa oraz wyjątkowy program sprawiły, że ten wieczór zostawił wiele przyjemnych przeżyć i emocji oraz na zawsze zostanie w pamięci naszych maturzystów.