Paminėjome tarptautinę tolerancijos dieną

Lapkričio 16 – oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Mūsų gimnazijoje ji minima kasmet. Šios dienos paminėjimui pasiūlomas vis kitoks simbolis –  šie metai pakvietė pasirinkti itin reikšmingą ženklą – Švyturį.  Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, „neužplaukti ant seklumos“, priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius. Šios vertybės  padeda skleistis tolerancijai kiekviename žmoguje. Mūsų gimnazijoje mokiniai ir mokytojai   paminėjo ir įprasmino šią dieną lapkričio 14 ir 15 dienomis. Buvo diskutuojama ir aiškinamasi žodžio ,,tolerancija“ reikšmė, 5-8 ir I-IV klasių mokiniai kūrė tolerancijos švyturius. Gimnazijos fojė išaugo tolerancijos uostas, kurį nušvietė nuostabūs mokinių sukurti švyturiai. 1-4 klasių mokiniai interaktyviame užsiėmime analizavo filmo ,,Bjaurusis ančiukas“ personažų elgesį, kūrė ir pristatė koliažus draugystės tema. Veiklos, skirtos Tolerancijos dienai paminėti, tai   paskata nebūti abejingiems, įsitikinti, kad viskas vyksta nuoširdžiai  – iš širdies į širdį.