Matematikos olimpiada “Kings Lietuva”.

Spalio mėnesį Trakų gimnazijos 5 – 8 klasių mokiniai dalyvavo Tarptautinėje matematikos olimpiadoje “Kings Lietuva”.  Mokiniai ruošėsi olimpiadai: naudojosi edukacine platforma ir sprendė joje online testus, tobulino savo matematines kompetencijas.

Pirmas olimpiados etapas vyko Trakų gimnazijoje. Mokiniai sprendė testus elektroniniu būdu. Paskelbus rezultatus paaiškėjo, kad keli mokiniai pateko į finalą.

Olimpiados finalas vyko lapkričio 9 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete. 1 etapo nugalėtojai su dideliu noru ir pasitikėjimu  dalyvavo olimpiados finale. Mokiniai  puikiai praleido laiką. Tokie matematikos konkursai pažadina motyvaciją tiksliesiems mokslams, ugdo mokinių kūrybinį mąstymą.

Olimpiada matematyczna ,,KINGS“

W październiku uczniowie klas 5-8 Gimnazjum w Trokach brali udział w Międzynarodowej Olimpiadzie matematycznej ,,KINGS“. Przed olimpiadą mogli korzystać z platformy edukacyjnej, rozwiązywać przykładowe testy online, ćwiczyć swe kompetencje matematyczne. Pierwszy etap kwalifikacyjny odbył się w szkole. Uczniowie rozwiązywali testy w formie elektronicznej i z niecierpliwością czekali na rezultaty. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że niektórzy uczniowie przekroczyli wymagany próg i trafili do finału!

Runda finałowa konkursu odbyła się 9 listopada br. na Wileńskim Uniwersytecie Technicznym im. Giedymina. Entuzjaści zmierzyli się z zadaniami konkursowymi, nabrali pewności siebie, stali się częścią ambitnej społeczności KINGSTERÓW oraz wesoło spędzili czas!

Takie konkursy matematyczne – to rozbudzenie motywacji do nauk ścisłych, zachęcenie do rozwijania nawyku twórczego i logicznego myślenia.

Łucja Kašėtienė,
nauczycielka matematyki